0212 590 07 09
0538 575 17 04

Galeri

Neon İmalatçısı

Sıradanlığın dışında farklı, elit ve özel bir reklam materyali isteyenlerin ilk seçimi olan neon tabelalar hem zarif görünür hem de küçük ebatlarda dahi olsa hemen dikkat çeker ve hedeflenen reklamın gerçekleşmesini sağlar.

Neon Çubukları Minik Florasan Camlardır

Neon imalatçısı tarafından neon yapımında kullanılan neon çubukları minik florasan camlardır bu camlara ısıtılarak şekil verilir ve şekil verildikten sonra cam çubuklar hava vakum yardımı ile çekilir, havası boşalmış olan çubukların içerisine bu kez kırmızı renkli neon gazı eklenir. Tüm renklerde üretilebilen neon tabelaların elektrik tüketimi yaklaşık 220 volttur, neon ışıkları için elektriğin sürekli ve düzenli verilmesi gerekir bunun da trafolar sağlar. 10 metrelik bir neon çubuğu için bir trafoya gerek vardır, bu yeterlilikte monte edilmeyen neon tabela kısa süre içinde sorun yaratır, arızalanır ya da istenen verimi vermez.

Periyodik Bakım Ve Onarımı Yapılmalı

Neon trafoları tehlike yaratan özelliktedir bu nedenle dış etkenlerden korunması önemlidir, bu da izolasyonu ile söz konusudur. Neon imalatçısı, kurulum, montaj ve elektrik bağlantılarına dikkat etmeli, kullanılacağı alanda keşif sağlıklı yapılmalı ve ölçüsü kesin bir şekilde alınmalıdır. Neon gazı içerisinde yok olur bu nedenle periyodik bakım ve onarımı yapılmalıdır. Görsel estetik sunan ve uzun ömürlü olan neon tabelalar sıklıkla tercih edilen reklam ürünleri arasında ilk sıralarda yer alır.

i
Hızlı Arama