0212 590 07 09
0538 575 17 04

Galeri

Cam Baskı

Çok uzun yıllar boyu kullanılan yazı sanatının gelişen teknolojiyle birlikte yeni anlamlar kazanması bu sektörün oluşumunu sağlamaktadır. Reklamcılık sektörünün backgroundı tamamıyle matbaadan oluşmaktadır. Bu anlamda matbaa asla değerini yitirmezken teknolojiyle birlikte farklı boyutlar kazanmıştır. Çağ atlayan matbaanın yeni adı ise Dijital baskıdır.

Matbaada belirli standarların dışına çıkmanız imkansız iken cam baskı buna olanak tanımaktadır. Özel istekler üzerine hazırlanan siparişlerde tek bir harf saatler boyunca sürerken hatanın düzeltilmesi mümkün olmamaktaydı. Cam Baskı kullanım alanına uygun olarak seçilen malzemeler üzerine baskı yapabilmektedir. Hızlı bir şekilde hazırlanabilen reklam ürünlerinde reklamın görüntü kalitesi oldukça yüksektir. Kullanıma uygunluğu açısından da kendi içerisinde barındırdığı bazı özellikler sayesinde kullanıcıların tüm isteklerini karşılayabilirken uzun yıllar boyu kullanımı ekonomik bir yapı almasını sağlamıştır.

Cam baskılar hayatımızda çok büyük bir yer edinmiştir. Uygulama alanları o kadar geniştir ki günlük hayatta 100’den farklı noktada bu uygulamaya maruz kalırız. Binaların dış cephelerinde kullanılan çok büyük boyutlardaki kaplamalardan tutun bu tarz büyük binaların tamamen dijital platformlarla, ışık yöntemleriyle aydınlatılarak geceleri bir görsel şölen sunması bu teknolojinin bir ürünüdür. Tabelalar, reklam panoları, billboardlar, araç kaplamaları, trafik levhaları, ilan ve broşürler, mağazaların cam ve vitrin kaplama tasarımları bu sektörün birer ürünüdür. Cam baskı tekniğinde yaklaşık olarak 30 adet alt başlık bulunmaktadır.

Cam baskı yöntemleri kalıcı reklam ya da aynı bina içerisinde cam bölmelerle ayrılmış kısımların gizlenmesi gereken durumlarda devreye girmektedir. Cam üzerine matlaştırma işlemi yapılarak renkli camlar gibi içerinin ya da dışarının görüntüsünü gizleme imkanı sunmaktadır. Genellikle ofis ve bankalarda kullanılan sistemin örneklerini buralarda görebilirsiniz. Kullanıcı firmanın logosu farklı dekoratif imgelerin de tercih edildiği Cam baskı tekniği kendi alanında eşsizdir. Kullanımının hiçbir yan etkisi olmayan bu sistem uzun yıllar boyu size sağlıklı bir şekilde hizmet edebilir. Maliyet anlamında da piyasa fiyatlarının oldukça altında rakamlarla çalışmaktayız. Tek renk ya da farklı renklerle baskı yapılabilen bu sistemin işlem basamakları diğer baskı tekniklerinden de oldukça farklıdır. Kullanılan materyallerden işlem tekniği olarak özel bir alana dahil olan Cam baskı tekniği için ülkemizde hizmet veren sayılı isim bulunmaktadır. Cam baskı tekniğinde reklamcılık boyutunun dışında özel kişisel ürünler de bulunmaktadır. Günümüzde oldukça sık olarak kullanılan hediye sektörünün yeni trendlerinden biri olan cam prizmalar içerisindeki portre ve imgeler bu sektörün bir ürünüdür.

Cam baskı olarak kaplama kullanılmasının da farklı avantajları vardır. Özel teknik içeren cam baskı da baskı kalıcı iken kaplama cam baskılarda dönemin ve firmanın fenomen olan imgeler kullanması anlamında farklı reklam strateji ve imgelerini kullanmalarına olanak tanımaktadır. Kaplama cam baskılarda maliyet açısından özel Cam Baskılar daha uygundur. Düşük bütçeli reklamcıların özel Cam Baskı kullanmaları yerine kaplama yada folya baskılar gibi daha az maliyetli olan reklam tekniklerinin kullanımı daha sık olarak tavsiye edilmektedir.

i
Hızlı Arama