0212 590 07 09
0538 575 17 04

Galeri

Dijital Baskı

Dijital baskı dijital olarak çekilmiş olan metinlerin bilgisayardaki bazı programlar aracılığı ile grafik, metin ya da çizim gibi pek çok görselin oluşturulmasıyla bazı özel makineler tarafından baskı malzemeleri üzerine basılması işlemi olarak nitelendirilebilir. Bu baskı malzemeleri birbirinden oldukça farklı Vinil, Canvas, One Way Vision, Cast Folyo, Mesh, Folyo gibi pek çok değişik malzemeler olabilir. 
Yıllardır söz konusu alanda faaliyet gösteren firmalardan biri olan BR Reklam araç giydirme ve vitrin uygulaması gibi pek çok işlemi de gerçekleştirmektedir. Firmamız için önemli olan müşterilerimizin yüzde yüz memnuniyetini sağlamaktır. Dolayısıyla tam da bunun için çalışmalarımızı son derece dikkatle ve titizlikle yapmaktayız. Dijital baskı sisteminde film ya da kalıp gibi unsurların varlığı söz konusu değildir. Söz konusu baskı tekniğinin pek çok farklı türü bulunmaktadır. Bunlar arasında değerlendirilebilecek olan dış mekan dijital baskı türü aynı zamanda outdoor olarak nitelendirilmektedir. İç mekan dijital baskı ise indoor şeklinde nitelendirilmektedir.

Reklam ve tanıtım amaçlı olarak hazırlanan ve açık hava reklamcılığı söz konusu olduğunda kullanılan pek çok billboard, afiş, araç üstü giydirme dış mekan dijital baskı ürünüdür. Söz konusu baskı yapılırken hem kullanılan malzemenin kalitesinin ne olduğuna dikkat edilmeli hem de dijital baskı makinelerindeki boyanın kalitesi konusunda hassas davranılmalıdır. Söz konusu baskının avantajları değerlendirildiğinde zorlu pek çok hava şartına dayanıklı olması tercih edilirliğini arttırmaktadır. Bunun yanında tanıtılacak olan ürün ya da görselin istenen boyuta getirilmesini sağlaması da söz konusu baskı tekniğinin avantajları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Güneşte ve kötü pek çok hava koşulunda dayanıklılık göstermesi söz konusu baskı tekniğini daha da tercih edilir kılmıştır. Genellikle dış mekan dijital baskının pek çok binanın dış cephesinde kullanıldığı bilinmektedir. Bunun yanında ışıklı raketler, bilboardlar ve binaların dış cephelerinde de söz konusu baskı tekniği kullanılmaktadır. Pek çok araçta, pankartların üzerinde yazılan yazılarda, çatı ve yönlendirme reklamlarında, mağaza cam vitrinlerinde ve ışıklı ya da ışıksız pek çok yönlendirme reklamında söz konusu dijital baskı tekniği kullanılmaktadır.

Dijital baskının hemen hemen her sektörde kullanılabilecek olması da avantajları arasında yer almaktadır. Dış mekan baskı tekniğinin alt kollarından biri olan vinil baskı tekniği de sıklıkla kullanılan bir tekniktir. Söz konusu baskı tekniğinde ışıklı ve ışıksız olarak iki çeşit ayrım söz konusudur. Işıklı vinil dijital baskı tekniğinin florasan tabanlı tabelalarda kullanıldığı bilinmektedir. Işıksız vinil baskı tekniği ise hem tabelalarda, hem afişlerde hem dış mekan bina cephelerinde hem de bilboardlar da kullanılan bir baskı tekniğidir. Dış mekan baskı teknikleri arasında en popüler olarak kullanılanlardan biri de folyo baskı tekniğidir. Normal, cast ve şeffaf folyo baskı olarak kullanılan bu teknik genellikle stickerlarda kullanılır.

i
Hızlı Arama