0212 590 07 09
0538 575 17 04

Galeri

Dış Mekan Baskı

Dijital baskının en yaygın kullanım alanlarından biri de dış mekan dijital baskıdır. Açık hava reklamcılığında oldukça sıklıkla tercih edilen dış mekan baskı reklam, tanıtım amaçlı çeşitli boydaki afişler, bilboard ve araç üstü giydirmeler gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bu baskı çeşidi dış mekan hava koşullarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Bunlar da kullanılan malzemelerin ve boyaların kalitesiyle sağlanmaktadır.

Dış mekan baskı çeşitli sayıdadır. Bunlardan vinil dijital baskı ışıklı ve ışıksız olarak iki özelliğe sahiptir. Işıklı vinil florasan tabanlı tabelalarda kullanılabilirken ışıksız vinil ise afişlerde, tabelalarda, bilboardlarda ve dış mekan bina cephelerinde kullanılmaktadır.

Folyo dijital baskı ise hem iç mekan hem dış mekan baskıların en çok tercih edilenlerindendir. Normal, cast ve şeffaf folyo olarak sıralanabilen folyo baskılar dış mekanların durumuna göre tercih edilmektedirler. Bunlardan normal folyolar tabelalarda, cam vitrinlerde, cephelerde ve yönlendirmelerde kullanılırken; cast folyolar girintisi ve çıkıntısı daha çok olan yerlerde tercih edilir. Şeffaf folyo ise dijital baskıyı ters olarak alan ve içerden yapıştırılan bir baskı çeşididir. Stickerlarda kullanılan şeffaf folyo çeşitli uygulama yöntemlerine sahiptir. Ayrıca araç kaplamalarında sıcak ile uygulanan laminasyonla daha uzun süre kullanımı sağlanmaktadır. Fakat araç üzeri dijital baskı kaplamalarında uyulması gereken bazı kurallar mevcuttur. Bunların en başında aracın temiz olması gelmektedir. Bir diğer önemli husus ise araçta kullanılan malzemedir. Araçlarda normal dijital baskı folyosu 1 ya da 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde kıvrılıp kenarlardan atmaya ya da yırtılmaya yol açabildiğinden kullanılmamaktadır. Bu yüzden araç kaplamalarında cast folyo çoğunlukla tercih edilmektedir. Az önce de belirtildiği gibi cast folyo girintili çıkıntılı yüzeylere daha etkili bir şekilde uyum sağladığından araçta da bu tür yüzeylere daha iyi hakim olarak araç genelinde bütünlüğü sağlar. Sıcak hava ile yapıştırıldığında da sağlamlığı artarak kullanım ömrü de 5 yıla kadar uzama gösterebilmektedir.

Dijital kanvas baskı da folyo baskıda olduğu gibi hem iç mekan hem de dış mekan baskı olarak çeşitli kullanım alanına sahiptir. Bu baskı sayesinde resimlere yağlı boya tablo görüntüsü verilebilmektedir.
 

Dijital dış mekan baskılar bir takım avantajlara sahiptir. Avantaj olarak zorlu hava şartlarına gösterdikleri yüksek seviyedeki dayanıklılıkları söylenebilir. Buna ek olarak tanıtımı yapılan her türlü ürün ve ya da görsel istenilen boyuta dijital baskı teknolojisi sayesinde kolaylıkla getirilebilinmektedir. Yüksek çözünürlük sayesinde en küçükten en büyük boyuta kadar ayarlanabilen dijital baskılar sadece dış mekana değil iç mekana da oldukça fazla hizmet sunmaktadır. Ayrıca gelişen teknoloji dijital baskıya her seferinde ayrı bir hız ve sağlamlık kazandırmaktadır. Bu da dijital baskı uygulanan ürünlerin ya da iç ve dış mekanların daha uzun süreli kullanımını sağlamaktadır.

i
Hızlı Arama